Az idei pályázat sok szempontból máshogy alakult, mint szokott. A pandémia okozott egy kis kavarodást és tavasz helyett ősszel rendeztük meg a történetíró versenyt. A beküldésre 2 helyett 1 hónapjuk volt a pályázóknak, de így is rekordot döntött a 100 szóban Budapest: több, mint 2000 történetet kaptunk.
Hogyan motiváljuk játékosan a városlakókat, hogy élhetőbbé tegyék városukat? A konferencia a hangsúlyt a játékosításra (gamification) és az élhető városra (Smart City) fekteti.
Hogyan motiváljuk játékosan a városlakókat, hogy élhetőbbé tegyék városukat? Mitől lesz egy város élhetőbb, szerethetőbb, színesebb, ahol a lakók közösséget alkotnak? A Mind the game konferencia ezekre a kérdésekre keresi a választ, hangsúlyt fektetve a játékosításra, az élhető városra és a smart city koncepcióra. A konferenciát eddig 2014-ben és 2015-ben rendeztük meg, hazai és külföldi példákat is bemutatva, ötvözve gyakorlati elemekkel, azaz a résztvevők nem csak elméletben hallhattak a játékosításról, hanem egy városi játék keretében meg is tapasztalhatták. 2015-ben a játék és konferencia mellett egy háromnapos játéktervezési worshopon is részt vehettek az érdeklődők.
Mind the Game konferencia 2014-2015

legfrissebb bejegyzések
Az idei Nemzetközi Facilitációs Hét rendezvény keretein belül szervezetünk is tart workshopot a részvételi tervezés és a facilitáció témájában 2020. október 20-án Budapesten.