Az idei pályázat sok szempontból máshogy alakult, mint szokott. A pandémia okozott egy kis kavarodást és tavasz helyett ősszel rendeztük meg a történetíró versenyt. A beküldésre 2 helyett 1 hónapjuk volt a pályázóknak, de így is rekordot döntött a 100 szóban Budapest: több, mint 2000 történetet kaptunk.
A projektben részt vevő városok a Szent Márton nevéhez köthető útvonal mentén helyezkednek el. A közös munka során céljuk, hogy megőrizzék, és újra éljék Szent Márton kulturális örökségét, a nevéhez kapcsolható szolidaritás és vendégszeretet európai értékrendben is fontos szerepet betöltő fogalmát. Öt különböző közép-európai ország városa és kulturális szervezete vesz részt speciális tréningeken, amik során naprakész tudással látják el őket a kulturális menedzsment területén.
A célcsoport főleg a város fiatalabb generációja és a kisebb vállalkozások. Ezeknek a csoportoknak a mozgósítása és közös munkája új kreatív kezdeményezések elindítását segíti, amik lefedik az eddig kiaknázatlan örökségvédelmi lehetőségeket. (pl.: önkéntes program a kulturális örökségvédelem és kulturális turizmus területén, digitalizálás, örökségeink újragondolása kreatív és kulturális szemszögből).
Mindspace, mint szakmai kommunikációs partner
A Mindspace szakmai partnerként vett rész a NewPilgrimAge projektben, általános kommunikációs feladatokat ellátva. Mi kezeltük teljes mértékben a hivatalos weboldalt, készítettünk hírlevelet és írtunk sajtóanyagokat és kezeltük a projekt social media felületeit is. Mi készítettük a szöveges, képi és mozgóképes, animációs tartalmakat, valamint a kötelező arculati elemekkel ellátott grafikai munkákat is. Igyekeztünk végig frissen tartani a NewPilgrimAge projekt teljes megjelenését.
Szerveztünk több Szent Mártonnal kapcsolatos eseményt belföldön és a partner országokban egyaránt. Mivel már volt korábbi tapasztalatunk a közösség építés területén, a partnereknek szintén készítettünk egy ezzel kapcsolatos szakmai anyagot és ezzel kapcsolatosan tréninget is tartottunk az általunk szervezett második, budapesti szakmai találkozón. A TEM találkozók minden félévben más-más partnervárosban kerültek megrendezésre, ahol a konzorcium tagjai jobban megismerhették a Szent Mártonnal kapcsolatos kulturális örökséget és a közösségi kezdeményezéseket is, valamint tanulhattak egymástól. Szintén korábbi tapasztalatainknak köszönhetően több közös eseményt játékosítottunk és tettünk könnyedebbé és befogadhatóbbá, a nehéz téma ellenére, ennek egyik kiemelt eseménye volt a Veneto városában tartott nagyrendezvényen.
Szakmai anyag a közösségbevonásról >>
Projekt üzeneteit összefoglaló animációs film >>
Projektet bemutató közérthető magazin >>
NewPilgrimAge hivatalos weboldal >>
NewPilgrimAge FB csoport >>
NewPilgrimAge YouTube csatorna és videók >>
NewPilgrimAge sajtóanyagok >>
A NewPilgrimAge projekt az Interreg Central Europe Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.
Photo: Thomas D Mørkeberg (Flickr)
NewPilgrimAge 2017-2020

legfrissebb bejegyzések
Az idei Nemzetközi Facilitációs Hét rendezvény keretein belül szervezetünk is tart workshopot a részvételi tervezés és a facilitáció témájában 2020. október 20-án Budapesten.